Blog

Postavební úklid sportovní haly Otrokovice Bahňák

Úklid jsme zvládli za 2 dny a bylo potřeba umýt a vyčistit následující:

 • mytí oken 680 m²
 • mytí podlahy 2800 m²
 • mytí keramických obkladů a zrcadel 470 m²
 • mytí soc. zařízení a dveří 93 ks

Předsezónní úklid zámku Lešná, ZOO Zlín

Zámek Lešná Zlín je uklizen a čeká na první navštěvníky. Co obnášely přípravy na sezónu?

 • voskování parket
 • impregnace dřevěného obložení stěn a stropů
 • čištění křišťálových a mosazných lustrů
 • mytí oken a praní záclon
 • důkladné vysátí koberců a čalouněného nábytku
 • čištění světlíku

Úklid jsme zvládli za 4 dny. Tempo bylo vysoké, zahřívali jsme se prací. V zámku bylo neustále kolem bodu mrazu.

Postavební úklid Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, budova U18

Úklid stavby nám zabral 3 týdny a museli jsme uklidit následující:

 • mytí podlah 14 437 m²
 • mytí oken 4317 m²
 • mytí zrcadel a obkladů 2036 m²
 • čištění wc zařízení 236 ks

Výzva v podobě generálního úklidu slévárny před auditem

Pro nás zatím největší výzva. Generální úklid průmyslové haly před auditem a ještě k tomu slévárny není jednoduchý. Ve slévárnách je všeobecně známo, že je velký problém udržet pořádek. Udělat tedy generální úklid ve dvou dnech pro firmu o rozloze 2000 m2 pro to aby mohlo proběhnout ISO audit byla skutečná výzva. 
Ve firmě jsme setkali s opravdu velkou špínou, i z důvodu měsíčního výpatku firemní paní na úklid. Bojovali jsme s velkými nánosy prachu opravdu všude, s nepořádkem po malování a mytím prosklených ploch v celém objektu.
Nakonec vše dobře dopadlo. Team Uklid-Zlin.cz si dal pořádně do těla a výzva je za náma. Těšíme se na další podobně náročnu akci.

Generální úklid rodinného domu

Pro jednoho z našich VIP klientů jsme provedli velký úklid luxusního domu. Klient se vrátil domů po roční dovolené v Austrálii a pozval si nás abychom mu vyčistili a proveněli dům. Čekalo na nás mytí oken, utírání prachu na všech plochách i ve skříních, mytí nádobí, vysavání, vytírání, mytí koupelen, kuchyně a prostě všeho možného. Úklid jsme zvládli během jednoho dopoledne. Když jsme odcházeli, tak nás zákazník chválil za krásně čistý a voňávý dům. Na vývoji čistících prostředků spolupracujeme s místní chemickou společností.

Stále oblíbenější úklid společných prostor bytových domů

Vytíženost a únava lidí je stále vyšší, a proto se čím dál více stává úklid společných prostor oblíbenějším. Není se čemu divit. Téměř nikomu se nechce ještě doma po práci pracovat. Důkladný úklid činžovního domu s osmi patry zabere profesionální úklidové  firmě i přes pět hodin práce, samozřejmě záleží na znečištění. 
Jak takový úklid probíhá? V první řadě je nutné nás kontaktovat a domluvit si schůzku, abych Vám mohli po osobní prohlídce udělat konrétní cenovou nabídku nebo můžete šetřit čas sobě i nám a rovnou do telefeno, e-mailu nebo kontakního formuláře napsat parametry Vašeho domu a o co vše máte zájem. Napište nám kolik má dům pater, bytových jednotek a přibližnou výměru společných prostor. Dále nám sdělte jak často co konrétně chcete uklízet. Většinou se jedná o úklid pater, mezipater, zábradlí, parapetů, oken, poštovních schránek, zvonků, vchodových dveří, úklid letáků a v neposlední řadě úklid kolem domu.
Jestliže Vás už nebaví uklízet společné prostory a dohadovat se sousedem kdo to uklidil lépe a kdo neuklidil vůbec, přenechte to na profesionální úklidovou firmu. Naše služby najdete v těchto městech: Zlín, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Hulín, Kroměříž, Luhačovice, Napajedla, Otrokovice, Slušovice, Staré město, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Vizovice a další.
Kontaktujte nás, budete mile překvapeni. 

Extrakční čištění sedaček a koberců

Čištění sedaček, koberců a dalších textilních materiálů je díky extrakční metodě velmi efektivní a je možné vyčistit velmi znečištěnou špínu a i z velmi špinavých čalounění udělat vizuálně skoro nové. Pro čištění se využivájí speciální extrakční vysavače. Běžný vysavač se skládá ze dvou nádrží na vodu. V jedné nádrži je čistá voda s čistícím práškem a druhá nádrž je na znečištěnou vysátou vodu.
Postup čištění je následující. Nejprve se pomocí vysavače navlhčí čištěný povrch, potom se kartáčem špína rozkartáčuje a vysavačem se povrch vysaje. Důležité je povrch co nejvíce vysát – vysává se nejen voda, ale i špína.
Extrakční metoda je velmi jednoduchá a efektivní.